Všetko, čo o nás neviete 🤫

Sme viac ako len to, čo si prečítaš na stránke O nás. Takisto, ako naša webová aplikácia skrýva oveľa viac, ako len to, čo často prezentujeme pod pojmom najväčšie benefity. Ďakujeme tým, ktorí sú vnímaví a dovolili nám predstaviť seba aj appku v trochu inom svetle.

Zdieľajte tento článok
Zdroj: tyzden.sk

Spoločné Bývanie NEBOLO určené pre verejnosť

Nebolo tomu tak dávno od vzniku Spoločného Bývania, keď si nás všimol magazín Trend.sk. Prvá zmienka v mediálnom priestore a my sme do vienka dostali tak raketový štart!

Hneď na začiatok sme sa odprezentovali v rozhovore s príbehom, že sme technologickí nadšenci a aplikáciu sme si vytvorili v podstate na vlastné účely, pretože sme neboli spokojní s domovými schôdzami v štýle socializmu. Navyše, veľká motivácia pri zrode nápadu bola poháňaná negatívnou myšlienkou nespokojnosti organizácie v bytovkách, kde sami žijeme. Vôbec nám nevadí, že by to niekto mohol brať ako výpoveď s črtami sebectva. Do elementov kultúry startupov 21. storočia predsa patrí odvážna úprimnosť.

Dôležité však je to, že dnes Spoločné Bývanie pre verejnosť určené je! Nátlaku spokojných užívateľov, ktorí si nás sami všímali a pribúdali sa jednoducho odolať nedalo. Samozrejme, že naše IT duše sa veľmi rýchlo zapálili pre víziu inovovania tak technologicky zaostalej sféry. Dnes už preto funguje webová aplikácia pre verejnosť, ktorú ponúkame v rôznych cenových balíkoch.

Let’s Talk Business

V magazíne Trend.sk sme dostali hneď aj druhú príležitosť, ale tentokrát to nebolo všetko o chytľavom príbehu a vízii, ktorá by dostala do kolien každého mladého človeka, ktorý má rád technológie. Tentokrát sme riešili vážne veci, a to skutočné výhody a funkcionality, ktoré sme po prvýkrát verejne odprezentovali.

Najlepšou správou však je, že od času rozhovoru pribudlo množstvo nových, šikovných možností, ako používať webovú appku vo svoj prospech, preto tie si už najlepšie podľa svojej role, ktorú v hierarchii bytových domov zastávaš, nájdeš priamo TU.

Spoločné Bývanie sa stáva štandardom

Najväčšie zadosťučinenie je pre nás vidieť, že ľudia aplikáciu používajú pre efektívnejšie riadenie bývanie, a že funkcie sú skutočne vyťažované na maximum.  

Napríklad v Blogu štvrti Slnečnice sme sa rozprávali o špeci funkciách, ktoré appka má, ale používajú ich možno len tí pokrokovejší používatelia. Ide konkrétne o objednanie služby priamo cez aplikáciu, na čo máme overených dodávateľov, ktorých odporúča správca, ktorý vie, čo je pre spokojnosť obyvateľov najlepšie.

Je úžasné vidieť, že Spoločné Bývanie, a teda digitalizácia a inovácie majú v tomto segmente bývania priestor. Napríklad pre ľudí, ktorí kupujú byt v Slnečniciach je takáto “vymoženosť” už štandardom.

Napriek tomu, že slovo inovácia neznie na prvé počutie ako niečo, čo hrá v prospech starších obyvateľov, máme vo svojej komunite používateľov mnoho seniorov, ktorí aplikáciu používajú a pochvaľujú si. Pre tých, ktorí sa skutočne necítia na niečo tak digitálne a pokrokové má Spoločné Bývanie SMS notifikácie (aj keď pri tomto formáte je to skutočne iba o informovaní obyvateľov bez možnosti interagovať s appkou).

Naberáme na kredibilite

Dostať skutočnú recenziu plus predstavenie hlavných benefitov webovej appky na Podpore správy znie už seriózne.

Za headlinera výhod aplikácie je, samozrejme, považované elektronické hlasovanie. Avšak to, čo nás líši od iných alternatív a potenciálnej konkurencie je najmä komunitný duch aplikácie a možnosť fungovania aj bez správcu. Sme radi, že aj Podpora, pomoc a poradenstvo pri správe bytových domov vníma našu činnosť ako poslanie.  

Spomenula nás aj Slovenská banková asociácia! Po odprezentovaní spôsobu výkonu elektronického hlasovania a zaslaní oficiálnej žiadosti o posúdenie vykonávania sme dostali kladné stanovisko a vyjadrenie o možnosti akceptácie rozhodnutí vykonaných na základe el. hlasovania.

Slovensko “je nám malé”

Pre ekonomické spravodajstvo týždenníka .týždeň sme sa až-až rozrozprávali o tom, aké dôležité je pre nás expandovať. Našou ambíciou však vtedy nebolo (ani nikdy nebude) byť pohltení korporátnymi štruktúrami. Prvými cieľmi v tom čase boli Česká republika, Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Prešli sme aj podnikateľským akcelerátorom, zjednodušene, akýmsi poradenstvom pre začínajúce podniky pod záštitou MATHISON legal.

Vďaka tomu sa v našom Spoločnom Bývaní stali zásadné veci. Dostali sme Spoločné Bývanie sme do venture kapitálových fondov, teda sme získali financovanie pre nové a rýchlo sa rozvíjajúce podniky s vysokým potenciálom rastu a ziskovosti. Navyše, sme si vybudovali sieť kontaktov na financovanie, čo sa naozaj vždy zíde, najmä v prípade startupov.

Napriek tomu, že zverejňovať know-how a plány do budúcna sa nemá, sme tak silno presvedčení o našej vízii, že sa s tebou predsa len podelíme. Nateraz ti prezradíme, že sa nechceme orientovať výhradne na obytné domy a určite budeme robiť všetko pre to, aby sme postupne mohli prejsť na kancelárie, sklady a iné komerčné nehnuteľnosti, čo môže na Slovensku i v okolí ponúknuť opäť úplne nový rozmer slovu “digitalizácia”.

Ďalšie články

Digitalizácia bytových domov ako nevyhnutný krok pre spokojnosť obyvateľov.

V tomto blogu sa pozrieme na to, prečo je dôležité digitalizovať komunikáciu v bytových domoch a aké benefity s tým súvisia.

Ohováranie suseda ako trestný čin

Ohováranie v prostredí bytoviek je často až „národným športom“. Kedy prekročí tenkú hranicu a stane sa trestným činom? Je rozdiel medzi ohováraním a hodnotiacim úsudkom? Aká je miera spoločenskej vážnosti v bytovom dome?