FAQ

Často kladené
otázky

Aby sme ušetrili čas tebe aj sebe, rozhodli sme sa spraviť krátky prehľad otázok, ktoré sa pravdepodobne po brázdení nášho webu vyskytli v tvojej mysli.

1.
Čo ak správca/správkyňa s používaním služby nesúhlasí?

Službu môžete v komunite vlastníkov využívať aj bez povolenia či spolupráce správcu/správkyne. Najdôležitejšie je, aby boli registrovaní zástupcovia vlastníkov bytov, ktorí môžu evidovať aktuálny stav problémov, prioritizovať úlohy a informovať spoluobyvateľov o všetkých dôležitých udalostiach, ktoré sa dejú v bytovom dome.

2.
Je služba spoplatnená?

Našu službu si môže každý vyskúšať na 30 dní úplne zadarmo bez akejkoľvek viazanosti či skrytých poplatkov. Poskytujeme pomoc a podporu pre používateľov vrátane prvotného nastavenia služby.

3.
Aká je cena po uplynutí skúšobnej doby?

Ak sa rozhodnete ako komunita obyvateľov pokračovať vo využívaní služby Spoločné Bývanie aj po uplynutí skúšobnej lehoty, štandardná cenníková cena je 0,59 Eur / byt / mesiac. Poskytujeme zľavu 10% v prípade úhrady na 6 mesiacov vopred a 20% v prípade úhrady na 12 mesiacov vopred.

4.
Spravujem niekoľko bytových domov. Môžem získať zvýhodnenú cenu kvôli väčšiemu počtu bytov?

Áno. Digitalizácia, inovácie a spájanie sa v komunitách vlastníkov bytov sú pre nás dôležité, a preto ich touto formou radi zvýhodníme. Kontaktujte, prosím, nase@spolocnebyvanie.sk pre kalkuláciu zľavy.

5.
Nemôžeme si dovoliť platiť službu, pretože sme malý bytový dom. Poskytujete zvýhodnený program pre takéto prípady?

Áno, pre bytové domy do 30 bytov poskytujeme aplikáciu na 1 rok úplne zadarmo.

6.
Aké výhody získam využívaním LiveSpace / Spoločné Bývanie?

Úplnú digitalizáciu manažmentu a komunikácie v bytovom dome, čo znižuje náklady na správu a komunikácu; všetky informácie a dôležité dokumenty na jednom mieste, ktoré už nikto neprehliadne; efektivitu s kontinuálne sa vyvíjajúcou službou a nástrojmi, ktoré uľahčujú život vlastníkom, zástupcom, správcom, spoločenstvu vlastníkov bytov, ale aj developerom. Služba prináša nový štandard správy nehnuteľností, ktorý efektívne šetrí čas aj náklady na správu. Komfort a transparentnosť, ktorú ako komunita zažijete pri využívaní digitálneho manažmentu si budete určite pochvaľovať.

7.
Pre hoho je LiveSpace / Spoločné Bývanie určené?

Pre všetkých. Služba uľahčuje každodenný život obyvateľom, zástupcom vlastníkov bytov, správcovským spoločnostiam a ich technikom, ale aj firmám a inštitúciám na správu komerčných objektov. Prečítajte si o benefitoch viac TU.

8.
Aká je história spoločnosti Spoločné Bývanie s.r.o.?

V roku 2011 sa zrodil skvelý nápad, ktorého cieľom bolo zjednodušiť život tisícom ľudí, ktorí dennodenne riešia každodenné problémy spojené s manažovaním bytových domov. Išlo v tom čase o systém na online evidenciu porúch a problémov v bytovom dome, ktorú sme vtedy využívali len na vlastné účely. Postupom času si však naše riešenie všímalo čoraz viac ľudí a v roku 2012 sme už mali prvých registrovaných používateľov. V roku 2016 náš systém zažil šok - transformáciu na modernú technológiu s množstvom výhod a funkcionalít. Používateľská základňa rástla a rástlo rovnako aj naše odhodlanie neustále sa zlepšovať. V roku 2018 sme už boli hrdí na to, že máme 2 500 používateľov. V roku 2019 sme založili Spoločné Bývanie s.r.o. Dnes našu webovú aplikáciu využíva 20 000 spokojných obyvateľov a neustále pribúdajú noví. Nikdy nebudeme dostatočne spokojní s počtom používateľov, ale vždy budeme vďační za každého jedného, ktorý sa k nám pridá. Ďakujeme, že ste súčasťou nášho príbehu!

9.
Pre ktoré regiony funguje LiveSpace / Spoločné Bývanie?

Pre všetky bez obmedzení! :) SMS notifikácie zasielame primárne na české a slovenské mobilné čísla, no vždy sa dá spraviť výnimka. Webová aplikácia sa dá využívať v slovenskej a anglickej verzii.

10.
Spĺňa webová aplikácia LiveSpace / Spoločné Bývanie podmienky na ochranu osobných údajov?

Webová aplikácia LiveSpace / Spoločné Bývanie kompletne spĺňa podmienky nariadenia EÚ o ochrane osobných údajov GDPR – č. 2016/679 z roku 2018.

11.
Sú dáta zaznamenané v portáli LiveSpace / Spoločné bývanie v bezpečí?

Všetka komunikácia, ktorá prebieha medzi používateľmi vo webovej aplikácii je šifrovaná, a teda zabezpečuje vysokú mieru bezpečnosti. Citlivé dáta sú šifrované aj na serveri, takže k nim má prístup iba samotný autor.

Ostala vaša otázka nezodpovedaná?

Neváhajte sa opýtať na čokoľvek, čo vám stále nedá spať. Nebojte sa, sme partia skvelých tech ľudí.